Klimatizace a úprava vzduchu

Klimatizace jsou dnes běžnou součástí domů, bytů i firemních objektů. Při výběru klimatizace do bytu je důležité zohlednit několik kritérií, jako je typ, velikost nebo výkon klimatizace. Na trhu jsou dnes různé druhy klimatizací, jako je například nástěnná klimatizace nebo mobilní klimatizace. Nabídku doplňují čističe vzduchu nebo odvlhčovače vzduchu. O co vše se při výběru klimatizace zajímat a jak ji vybrat?

Více

Výběr klimatizace

Klimatizace do bytu nebo firmy je v horkém létě nutností. S klimatizací je to podobné jako s vytápěním – aby dobře a dostatečně ochladila prostor, je důležité vybrat vhodný výkon jednotky. Obecně platí, že čím větší prostor bude klimatizace ochlazovat, tím větší výkon by měla mít. Kromě velikosti místnosti je důležité zvážit i další přístroje, které v pokoji jsou a vytvářejí teplo (televize, lednice, myčka, pračka apod.).

Při výběru klimatizace do bytu je důležité zohlednit také energetickou náročnost zařízení. Investice do úsporné klimatizace se vám brzy vrátí v podobě ušetřených nákladů za energie. Důležitým parametrem je také montáž klimatizační jednotky – snadno se instaluje například mobilní klimatizace nebo nástěnná klimatizace.

Levná klimatizace do paneláku

Chlazení je v horkém létě klíčové především v moderních novostavbách nebo v panelácích. Protože zabudování klimatizace v bytě může být komplikované, jsou ideálním řešením mobilní klimatizace, která se snadno zapojí do zásuvky a ihned pracuje. Vyznačují se vysokou účinností, snadno se instalují, jsou levné a můžete je použít variabilně v různých místnostech.

Odvlhčovače vzduchu

Někdy nás netrápí vysoká teplota, ale vlhkost. S tou si poradí tzv. odvlhčovače vzduchu. Tato moderní zařízení snižují relativní vlhkost vzduchu v místnostech nebo rovnou dokážou udržet požadovanou procentuální vlhkost. Odvlhčovače vzduchu se nejčastěji používají v domech nebo bytech, které bojují s vlhkostí, v koupelnách, skladech nebo šatnách. Vítaným pomocníkem jsou také při povodních. Důležitým parametrem při výběru odvlhčovače vzduchu je tzv. výkon odvlhčování (udávaný v litrech za den).

Čističky vzduchu

Abychom se cítili dobře, potřebujeme čistý vzduch. Zvenku se do místností často dostávají s čerstvým vzduchem i zplodiny, alergeny nebo prach. Čističky vzduchu představují zařízení, které upravují kvalitu vzduchu a pročišťují ho. Využívají při tom několikanásobné filtrace vzduchu a ionizace. Odstraňují nečistoty a alergeny v domácnostech i ve firmách a přispívají tak k lepšímu vnitřnímu prostředí budov. Také čističky vzduchu vybírejte s ohledem na velikost místnosti.

Dodavatel klimatizací, čističek a odvlhčovačů vzduchu

Jsme zavedeným dodavatelem klimatizací, odvlhčovačů vzduchu, čističek vzduchu i multifunkčních zařízení, která v sobě kombinují různé funkce. Naší výhodou je především vysoká kvalita zařízení, nízká cena a dostupnost po celé České republice včetně Prahy. Neváhejte nás kontaktovat pro více informací!

Potřebujete poradit s objednáním?

Napište mi

Přihlaste se k odběru novinek

Registrujte se k odběru novinek emailem. Jako první uvidíte akční ceny, slevy a výprodeje.

Výdejní místo v Praze

mapa Plzeňská 54/348
Praha 5, 150 00

Po–Pá 8.30–16.30
 

Tel.1 : 721 308 308
 

Email: info@topenivodaplyn.cz
Zeptejte se nás

Rádi se vyjádříme ke kompatibilitě a technickým parametrům Vámi zvolených prvků JUNKERS. Návrhy konkrétních typů kotlů a řešení Vám poskytnout nemůžeme; protože jsou podmíněny detailní znalostí místních podmínek montáže a Vašich požadavků, a spadají do kategorie projekčních prací. Takovéto informace je třeba si vyžádat od firmy, která Vám bude zařízení montovat.

Upozornění