kondenzační kotel Junkers ZWB 28-3 CE CerapurSmart

energeticky úsporné oběhové čerpadlo

Potřebujete poradit s objednáním?

Napište mi

kondenzační kombinovaný kotel s průtokovým ohřevem vody

výkon top./ohřev TUV : 8,1 - 21,8 kW/27,4 kW
účinnost : až 108 %
třída NOx : 5 (expanzní nádoba : 8 l

Katalogová cena: 67 518 Kč

Naše cena:

41 186 Kč

(ceny jsou vč. 21.0% DPH)

Dostupnost: na dotaz

Počet kusů:
+
Vložit do porovnání
výkon:
28,00 kW
váha:
46,00 kg
výška:
850,00 mm
šířka:
400,00 mm
hloubka:
370,00 mm
Vytisknout

Popis zboží

Přednosti výrobku :

Vysoká účinnost až 108%, elektronika Bosch Heatronic® třetí generace - kompatibilní s novou refulací FR/FW, 3-stupňové oběhové čerpadlo, motoricky ovládaný přepínací ventil, PCL - plynulá regulace výkonu, ADS - automatický diagnostický systém řízení kotle, program pro plnění sifonu, úsporný a velmi tichý provoz (33-35 dB), minimální rozměry, nízká hmotnost, jednoduchá obsluha, elegantní a moderní design.

Kotel je vybaven energeticky úsporným, elektronicky řízeným oběhovým čerpadlem.

Popis:
Nové kondenzační kondenzační kotle CerapuSmart se dodávají v provedení s odvodem spalin přes vnější obvodovou zeď (tzv. Turbo) a třech modifikacích:

 1. ZSB 14-3 C - provedení pro vytápění (možnost připojit nepřímoohřívaný zásobník) s oběhovým čerpadlem, expanzní nádobou.
 2. ZSB 22-3 C - provedení pro vytápění (možnost připojit nepřímoohřívaný zásobník) s oběhovým čerpadlem, expanzní nádobou.
 3. ZWB 28-3 C - kombinované provedení s průtokovou přípravou TV v sekundárním deskovém výměníku s volitelnými režimy komfortu ECO/COM.

Kotle CerapurSmart jsou vybaveny elektronikou Bosch Heatronic třetí generace- elektronickým mozkem pro optimální provoz. Bosch Heatronic zajišťuje vysoký komfort obsluhy přístroje v uživatelské úrovni a transparentní průběh servisních úkonů pro odborníky. Elektronika umožňuje použití vestavné ekvitermní regulace Junkers FW 100 /200 a spínacích hodin DT 10 nebo DT 20.

Nový tepelný výměník je ze slitiny hliníku a křemíku a je osazen v plášti z nerezové oceli.

Motorický přepínací ventil zajišťuje přepnutí z jednotlivých poloh (ÚT nebo TV).

Maximálních úspor je dosaženo hlavně díky systému plynulé automatické regulace výkonu kotle PCL podle aktuální potřeby tepla a TV ve spolupráci s vhodným regulátorem Junkers (informace k regulátorům naleznete v části "Regulace a dálková ovládání").

ADS - autodiagnostický systém řízení kotle umožňuje odborníkovi prostřednictvím multifunkčního displeje rychlou lokalizaci případné závady a díky tomu bezpečnou a samozřejmě levnou pomoc. V běžném provozu je na displeji zobrazena teplota vody v náběhovém potrubí kotle.

Firma Junkers nabízí standardně program pro plnění sifonu. Tato funkce, v případě kondenzačních kotlů Junkers, zabraňuje tomu, aby spaliny unikly "suchým" sifonem do místnosti. To samozřejmě přispívá k ještě vyšší provozní bezpečnosti kotlů Junkers.

Příprava TV:
Systém přípravy teplé užitkové vody v kotli CerapuSmart (provedení ZWB) disponuje deskovým výměníkem (tzv. Mikro-akumulátorem), kde dochází při odběru TV k rychlému ohřevu protékající vody, konstantní výtokové teplotě a přesnější regulaci. Kombinovaný kotel CerapurSmart je vybaven funkcí komfortního předehřevu TV. Podle hesla "komfort na Váš příkaz" nabízí tři volitelné režimy, umožňující získat TV okamžitě nebo v průběhu několika sekund:

 • Vysoký komfort
  Režim vnitřního předehřevu COM umožňuje, aby Vám byla teplá voda stále k dispozici, a to okamžitě.
 • Komfort přesně na minutu
  Vestavěný modul časových spínacích hodin (volitelné příslušenství) umožní v závislosti na navoleném časovém rozvrhu využívat naplno vysokého komfortu ohřevu TV a následně automaticky nastaví úsporný režim ECO.
 • Komfort na Váš příkaz
  Originální nápad firmy Junkers: ovládání komfortu ohřevu TV přímo z odběrného místa pomocí pákové baterie či kohoutku! Jestliže budete chtít v úsporném režimu ECO využít komfortu režimu COM, stačí krátký odběr TV (

Použití:
Závěsné kondenzační kotle Cerapursmart mají minimální rozměry, nízkou hmotnost, jsou velmi tiché a způsobem provozu nezávislé na přisávání vzduchu z místnosti instalace, a proto je lze umístit také v úzkých výklencích nebo obytné zóně, např. na chodbách, v bytech, rodinných domcích a dalších objektech občanské vybavenosti. Palivo: zemní plyn nebo propan.

Přihlaste se k odběru novinek

Registrujte se k odběru novinek emailem. Jako první uvidíte akční ceny, slevy a výprodeje.

Výdejní místo v Praze

mapa Plzeňská 54/348
Praha 5, 150 00

Po–Pá 8.30–16.30
 

Tel.1 : 721 308 308
 

Email: info@topenivodaplyn.cz
Zeptejte se nás

Rádi se vyjádříme ke kompatibilitě a technickým parametrům Vámi zvolených prvků JUNKERS. Návrhy konkrétních typů kotlů a řešení Vám poskytnout nemůžeme; protože jsou podmíněny detailní znalostí místních podmínek montáže a Vašich požadavků, a spadají do kategorie projekčních prací. Takovéto informace je třeba si vyžádat od firmy, která Vám bude zařízení montovat.

Upozornění