MORA-TOP HELIOS 18 KT

Potřebujete poradit s objednáním?

Napište mi

Plynový kombinaovaný kotel pro ohřev otopné vody a přípravu TUV 

výkon: 18,1 kW

odvod spalin : turbo

palivo : zemní plyn

Naše cena:

17 632 Kč

(ceny jsou vč. 21.0% DPH)

Dostupnost: na dotaz

Počet kusů:
+
Vložit do porovnání
výkon:
18,10 kW
váha:
30,00 kg
výška:
750,00 mm
šířka:
400,00 mm
hloubka:
340,00 mm
Vytisknout

Popis zboží

Plynový kotel HELIOS je  teplovodní průtočný nástěnný kotel určený k  teplovodnímu vytápění rodinných domů, budov a společných prostorů s tepelnými ztrátami do 18kW nebo 24kW.
Kotle se vyrábí ve variantě "kombi" (18KK, 18KT, 24KK) pro ohřev otopné vody a přípravu TUV. Standardně je kotel kombi prodáván s průtokovým  ohřevem TUV, v případě potřeby může být průtokový  ohřev nahrazen přípravou TUV v zásobníkovém ohřívači vody. Kotle "kombi" mají ve spodní části hydroskupinu,která je vybavena spínačem průtoku, spínačem tlaku a čidlem teploty TUV. Informace z čidel jsou předávány elektronické řídící jednotce,která zpracovává a řídí  ostatní  komponenty kotle.
Kotel "solo" (18SK, 24SK) je určen pro ohřev otopné vody a ohřev TUV může být zajištěn v zásobníkovém ohřívači vody, který je možno ke kotli připojit.Plynový kotel HELIOS je vybaven atmosferickým lamelovým hořákem konstruovaným pro spalování zemního plynu. Teplo uvolněné spalovacím procesem je předáváno u všech typů měděným výměníkem. Tento výměník má vodou chlazenou spalovací komoru, čímž je dostažena vysoká účinnost.
Ve verzi "turbo" (pouze 18KT) jsou spaliny jímány sběračem spalin a pak ventilátorem hnány do koaxiálního nebo dvoutrubkového odkouření, ukončené ochranným vyústěním. Pro případ zanesení výfukového nebo nasávacího potrubí, je bezpečný provoz kotle sledován manostatem.
U "komínové" verze jsou spaliny odváděny do přerušovače tahu a pak do odtahového potrubí a do komína. Pro případ zanesení nebo ucpání  komína je bezpečný provoz kotle sledován pojistkou proti zpětnému toku spalin.  Řídící jednotka kotle provádí kontrolu interního systému, kontroluje bezpečnostní prvky kotle a vlastní regulaci topného procesu pro přípravu OV a TUV dle zadaných požadavků na ovládacím panelu kotle. Je použito oběhové čerpadlo s výtlakem 5m.Všechny typy plynového kotle HELIOS lze použít pro ohřev teplé užitkové vody (TUV) i v nepřímotopném zásobníku.

 

EKONOMIKA

Plynový kotel HELIOS spotřebovává jen tolik plynu, kolik je právě potřeba. Senzory přesně měří teplotu na výstupech otopné i užitkové vody a řídící jednotka reguluje průtok plynu uměrně nastaveným teplotám a rychlosti jejich změn (PI regulace).  BEZPEČNOSTBezpečnost plynového kotle HELIOS je zajištěna celou řadou na sobě nezávislých elementů, veškeré funkce jsou jištěny dvojnásobně, některé i trojnásobně:Plynový kotel HELIOS nedovolí spuštění hořáku bez patřičných průtoků otopné vody či bez vody úplně (prasklý rozvod v otopné soustavě, apod.),Plynový kotel HELIOS uzavře plynový ventil, pokud není odpovídající průtok TUV a pokud poklesne tlak v systému (poškození).Plynový kotel HELIOS nedovolí únik plynu přes plynový hořák, protože detekce  plamene na otevřeném hořáku je zabezpečena ionizační pojistkou.Plynový kotel HELIOS nedovolí, aby spaliny vnikaly do místnosti při ucpání komína.Plynový kotel HELIOS nedovolí přehřátí vody výměníku v jakémkoliv poruchovém stavu a to nezávisle díky elektronické regulaci a omezovači na teploty na výměníku, který odstavuje celý kotel z provozu.Díky manostatu se nedovolí plynový kotel HELIOS spustit pokud není ventilátor v činnosti ( u verze "turbo").

KOMFORT

Plynový kotel HELIOS šetří Vaše peníze, umí předcházet závadám a vytváří komfort ve Vaší domácnosti.Je-li otopná soustava studená, kotel bude ohřívat nejvyšším výkonem, poté přejde na úsporný režim.Plynový kotel HELIOS nedovolí zamrznutí vody v kotli.Plynový kotel HELIOS snižuje rizika zaseknutí čerpadla a trojcestného motorického ventilu.Systém chrání výměník před přehřátím, po zhasnutí hořáku nechává čerpadlo odpovídající dobu v chodu.Plynový kotel HELIOS je zabezpečen proti příliš častému zapalování a zhášení hořáku při ohřevu otopné vody, je-li odebíraný výkon otopné soustavy nižší než spodní hranice kotle.U kombinovaných kotlů přesně udržuje nastavenou teplotu užitkové vody bez ohledu na protékající množství vody nebo kolísání tlaku ve vodovodním řádu.JEDNODUCHOSTPlynový kotel HELIOS je automat. Po odborném uvedení do provozu nevyžaduje žádná zvláštní nastavení a sám se přizpůsobí Vaší otopné soustavě.ROZMĚRYPlynový kotel HELIOS patří svými rozměry k nejmenším kotlům na trhu. 

Vysoká účinnost až 95%.

Jednoduchá obsluha a nastavení přes displej.
Monotermický výměník.
PI regulace - úspora plynu.
Možnost omezení výkonu pro OV i TUV.
Vysoká spolehlivost regulačních a zabezpečovacích prvků.
Nízký obsah škodlivin.
Široký rozsah plynulé regulace od 35% do 100%.
Umožňuje připojení prostorového regulátoru.
Umožňuje zapojení do kaskády pomocí kaskádového řadiče.
Velmi tichý start hořáku.
Jednoduchý servis, autodiagnostika poruch.
Deblokační funkce čerpadla a trojcestného ventilu.
Úprava proti usazování vodního kamene v sekundárním výměníku.
Přednostní ohřev TUV.
Kotel je vybaven automatickým by-passem, ten zajišťuje cirkulaci v primárním výměníku i při neprůchodné otopné soustavě.
Provoz kotle pro vytápění i při poruše čidla TUV.
Kvalitní a prověřené evropské komponenty
Možnost připojení nepřímotopného zásobníku vody.Bezpečnostní funkce kotle
Nedovolí spuštění hořáku bez tlaku vody
Automaticky uzavře plynový ventil při poruše v otopném systému
Nedovolí únik plynu přes plynový hořák díky ionizační elektrodě
Nedovolí únik spalin do místnosti
Díky manostatu nedovolí spuštění kotle pokud není ventilátor v provozu (u verze turbo)
Nedovolí zamrznutí vody v kotli

Upozornění


Plynový kotel HELIOS je vyhrazeným plynovým zařízením. Do provozu jej smí uvést pouze firma, která má k této činnosti příslušná oprávnění a je proškolena výrobcem. Seznam firem mající toto oprávnění je distribuován společně s každým kotlem.

Dokumenty ke stažení

Přihlaste se k odběru novinek

Registrujte se k odběru novinek emailem. Jako první uvidíte akční ceny, slevy a výprodeje.

Výdejní místo v Praze

mapa Plzeňská 54/348
Praha 5, 150 00

Po–Pá 8.30–16.30
 

Tel.1 : 721 308 308
Tel.2 : 724 984 826 - technické informace

Email: info@topenivodaplyn.cz
Zeptejte se nás

Rádi se vyjádříme ke kompatibilitě a technickým parametrům Vámi zvolených prvků JUNKERS. Návrhy konkrétních typů kotlů a řešení Vám poskytnout nemůžeme; protože jsou podmíněny detailní znalostí místních podmínek montáže a Vašich požadavků, a spadají do kategorie projekčních prací. Takovéto informace je třeba si vyžádat od firmy, která Vám bude zařízení montovat.

Upozornění