Nepřímo ohřívané zásobníky

Díky nepřímo ohřívaným zásobníkům TUV získáte i velké množství teplé vody bez jakéhokoliv čekání.

Více

Tento typ ohřevu se používá tehdy, když se rozhodneme pro přípravu TV ve spojení s plynovým závěsným nebo stacionárním kotlem bez integrované přípravy TV. Vodu v zásobníku tak ohřívá připojený topný přístroj. Tím je v izolovaném zásobníku zaručena trvalá zásoba TV, která je k dispozici současně na několika odběrných místech a vždy v dostatečném množství .

Princip nepřímého ohřevu vody :

Užitková voda v bojleru je ohřívána primární topnou vodou prostřednictvím "topného šneku" v bojleru. Je to ocelová smaltovaná trubka stočená do válcového tvaru, kterou protéká topná voda z kotle a přes stěnu této trubky se ohřívá voda v bojleru. Topný systém má 2 samostané okruhy, radiátorový okruh a okruh bojleru. Na rozdíl od dříve používaných kombinovaných bojlerů je takovýto topný šnek mnohonásobně větší a ohřev vody je extrémě rychlý. Ohřev teplé vody je preferován před vytápěním, po dobu ohřevu vody v bojleru ( zpravidla 6 - 10 minut ) netopí radiátory.

Potřebujete poradit s objednáním?

Napište mi

Přihlaste se k odběru novinek

Registrujte se k odběru novinek emailem. Jako první uvidíte akční ceny, slevy a výprodeje.

Výdejní místo v Praze

mapa Plzeňská 54/348
Praha 5, 150 00

Po–Pá 8.30–16.30
 

Tel.1 : 721 308 308
 

Email: info@topenivodaplyn.cz
Zeptejte se nás

Rádi se vyjádříme ke kompatibilitě a technickým parametrům Vámi zvolených prvků JUNKERS. Návrhy konkrétních typů kotlů a řešení Vám poskytnout nemůžeme; protože jsou podmíněny detailní znalostí místních podmínek montáže a Vašich požadavků, a spadají do kategorie projekčních prací. Takovéto informace je třeba si vyžádat od firmy, která Vám bude zařízení montovat.

Upozornění