Časté dotazy

Chcete reklamovat, popřípadě vyměnit, zakoupené zboží?

Dle zákona je možné vrátit nepoškozené zboží do 14 dnů bez udání důvodu (platí pro fyzické osoby). Před vrácením zboží nebo případnou reklamací nás prosím vyrozumte telefonicky na čísle 721 308 308 nebo přes email : info@topenivodaplyn.cz . Zboží v žádném případě neposílejte před domluvou s pracovníkem naší společnosti, který Vám zdělí postup řešení Vašeho problému. Zboží odeslané bez předchozí domluvy nebude převzato.

Právě jsem si objednal zboží. Za jak dlouho ho budu mít doma?

Jestliže máme kotel na skladě a objednáte jej do 14. hodin, proběhne předání spediční firmě v následujícím pracovním dnu. O času vlastního dodání Vás pak bude informovat spediční firma. Jedná se podle vzdálenosti o jeden až dva dny od předání. Pospícháte-li, je možné si kotel po telefonické domluvě vyzvednout u nás ve výdejním místě v Praze na Plzeňské.

Co je ekvitermní termostat?

Obvyklý prostorový termostat měří teplotu tam, kde je nainstalován, a podle toho jakou teplotu na něm nastavíte jako požadovanou, ovládá kotel.

Jestliže jeden kotel vytápí složitější objekt (např. rodinný dům s mnoha místnostmi a např. s krbem v obývacím pokoji), nebo činžovní dům s několika byty, kde nelze jeden byt upřednostnit tím, že se v něm instaluje termostat, pužívá se takzvaný ekvitermní termostat. Jeho princip spočívá v tom, že měří teplotu vnějšího prostředí (nejlépe na vnější severní stěně domu), podle ní určuje, jako teplotu má mít topná voda v radiátorech, a tuto teplotu udržuje zapínáním a vypínáním kotle.

Kupuji si u Vás plynový kotel, jaké příslušenství si mám přikoupit?

Jako příslušenství přichází v úvahu termostat, montážní deska, kohouty, díly odkouření pro turbokotel, a další a další ryze jednoúčelové doplňky. Řada z nich je nezbytná, volí se však podle typu kotle a podle potřeby na místě montáže. Poraďte se proto v této věci s firmou, která Vám kotel bude montovat, anebo nechte pořízení příslušenství na ní.

Jaký výkon kotle potřebuji pro rodinný dům? Stačí 30kW?

Nechte si odborníkem, projektantem, spočítat ztrátový výkon objektu. Pouze pro orientaci je možné použít i empirický vztah: Výkon kotle [kW] = vytápěná plocha [m2]/10. Například pro dvoupodlažní dům se zastavěnou plochou 70 m2 a se 40 mv patře lze odhadnout, že potřebný výkon pro vytápění bude 11 kW. Pro byt se 70 mvyjde 7 kW.

Často se volí kotel kombinovaný, tj. s průtokovým ohřevem vody. Pak je třeba kvůli dostatečnému ohřevu vody volit výkon 18 kW a více. Topný výkon takového kotle pak zpravidla lze servisně nastavit na požadovanou nižší úroveň.

Jak může být účinnost kondenzačního kotle větší než 100%?

Účinnost každého kotle, ani kondenzačního, pochopitelně větší než 100% není. Výraz účinnost se u kondenzačních kotlů často, i když nesprávně, používá proto, aby bylo zřetelné srovnání s konvenčními, nekondenzačními kotli. Konvenční kotle mají dnes účinnost kolem 92%. Kondenzační kotle jsou zpravidla lépe technicky řešeny, především však pro vytápění umí využít i výparné teplo vody, která ve formě páry vzniká jako součást spalin při hoření zemního plynu (metanu). Kondenzací této vodní páry se do topného systému získá (vrátí) velké množství tepelné energie. Kondenzační kotel pak spotřebuje o tolik méně paliva než konvenční, jako by měl účinnost až 109%.

Přihlaste se k odběru novinek

Registrujte se k odběru novinek emailem. Jako první uvidíte akční ceny, slevy a výprodeje.

Výdejní místo v Praze

mapa Plzeňská 54/348
Praha 5, 150 00

Po–Pá 8.30–16.30
 

Tel.1 : 721 308 308
 

Email: info@topenivodaplyn.cz
Zeptejte se nás

Rádi se vyjádříme ke kompatibilitě a technickým parametrům Vámi zvolených prvků JUNKERS. Návrhy konkrétních typů kotlů a řešení Vám poskytnout nemůžeme; protože jsou podmíněny detailní znalostí místních podmínek montáže a Vašich požadavků, a spadají do kategorie projekčních prací. Takovéto informace je třeba si vyžádat od firmy, která Vám bude zařízení montovat.

Upozornění