Grundfos

O SPOLEČNOSTI GRUNDFOS S.R.O.

Grundfos je největším výrobcem oběhových čerpadel na světě. Mateřská společnost byla založena v Dánsku po druhé světové válce. V současnoti má Grundfos12 výrobních závodů v Evropě, Asii a Americe, 80 společností ve 45 zemích na pěti kontinentech a zaměstnává celkem 17.000 pracovníků. Z celosvětového obratu 2 miliardy eur věnuje přibližně 5 % na výzkum a vývoj.

V roce 1996 byla založena společnost Grundfos s.r.o. se sídlem v Olomouci. Další pobočky firmy se v současné době nacházejí v Praze, Chomutově, Českých Budějovicích, Pardubicích a na Slovensku v Bratislavě, v Brezne a v Košicích.

Naše firemní filosofie je vyjádřena ve sloganu: BE > THINK > INNOVATE

BEing responsible - Být zodpovědný. Bereme vážně ochranu životního prostředí.

THINKing ahead - Myslet dopředu. Být zodpovědný znamená neustále přemýšlet o budoucnosti.

INNOVATE - Inovovat. Inovace jsou podstatou našeho myšlení při práci na nových čerpadlech.

Společnost Grundfos usiluje o trvale udržitelný rozvoj v oblasti ochrany životního prostředí, financí a sociální oblasti. Grundfos zavedl koncernovou politiku sociální odpovědnosti a připojil se ke globální iniciativě OSN, která je zaměřena na oblast ochrany životního prostředí, lidská práva, základní práva pro zaměstnance a boj proti korupci.

Výrobní program
Hlavní část výrobního programu společnosti představují oběhová čerpadla pro vytápění, chlazení a klimatizaci a další odstředivá čerpadla pro průmyslové aplikace, dodávky vody, odvádění špinavé vody a dávkování. Mimo samotná čerpadla vyrábí firma Grundfos také motory či nejmodernější elektroniku pro řízení čerpadel a čerpacích systémů.

Oblast použití čerpadel Grundfos
Čerpadla Grundfos nacházejí uplatnění ve stavebnictví, kde jsou používána v rámci otopných soustav, čerpání odpadních vod a hasící techniky. Pro průmyslové použití jsou dodávána odstředivá čerpadla k napájení kotlů, zvyšování tlaků, dávkování chemikálií a pro další specifické účely. Pro oblast zásobování vodou a odvodňování má Grundfos ve svém programu širokou škálu čerpadel, která se používají např. v zemědělství k závlaze polních plodin a skleníků nebo ve vodárenství k zásobování vodou. V neposlední řadě tvoří čerpadla Grundfos důležitou součást systémů ochrany životního prostředí. V této oblasti se uplatňují např. při odběru vzorků v rámci kontroly jakosti spodní vody a při čerpání znečistěných médií.

Vlastní prodej zboží uskutečňuje firma Grundfos prostřednictvím zhruba 70 velkoodběratelů v České republice a 30 velkoodběratelů na Slovensku. Řada prodejů se však též uskutečňuje přes přímé kontakty na konečné zákazníky, kterými jsou např. výrobní závody na výrobu teplovodních kotlů, organizace zajišťující dodávky tepla (centrální zásobování teplem) či vodárenské organizace.


GRUNDFOS s.r.o.
Čajkovského 21/1209
779 00 Olomouc
IČ : 61975265
DIČ : CZ61975265

  • společnost zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 13513
  • zastoupená jednatelem/ředitelem společnosti: Ing. et Ing. Petrem Jelínkem, MBA

 

 

Potřebujete poradit s objednáním?

Napište mi
0
0

Nebyl nalzen žádný produkt.

Přihlaste se k odběru novinek

Registrujte se k odběru novinek emailem. Jako první uvidíte akční ceny, slevy a výprodeje.

Výdejní místo v Praze

mapa Plzeňská 54/348
Praha 5, 150 00

Po–Pá 8.30–16.30
 

Tel.1 : 721 308 308
 

Email: info@topenivodaplyn.cz
Zeptejte se nás

Rádi se vyjádříme ke kompatibilitě a technickým parametrům Vámi zvolených prvků JUNKERS. Návrhy konkrétních typů kotlů a řešení Vám poskytnout nemůžeme; protože jsou podmíněny detailní znalostí místních podmínek montáže a Vašich požadavků, a spadají do kategorie projekčních prací. Takovéto informace je třeba si vyžádat od firmy, která Vám bude zařízení montovat.

Upozornění