Ohřívače vody 3 x 400 V

Tyto ohřívače větších výkonů 12 - 27 kW jsou vhodné pro komfortní zásobování teplou vodou více odběrových míst, případně celé domácnosti - vyžadují však napájení 3 x 400 V.

 

 

 

Více

Je několik způsobů ohřevu teplé vody : centrálně zásobování, kombinovaný kotel určený k vytápění a ohřevu vody, bojler, plynová karma. Existují i méně známé elektrické průtokové ohřívače, které se připojují do vodovodní soustavy přímo v místě odběru. Jsou vhodné do všech typů staveb i na chaty a chalupy. Abychom měli komfortní přísun teplé vody, tak záleží na výkonu průtokového ohřívače. Jsou nižší výkonové varianty, které jsou určeny pro skupinové zásobování např. v koupelně (dvě umyvadla, umyvadlo a sprcha popř. bidet) nebo jsou výkonnější modely pro zásobování teplou vodou ještě sousedící místnost jako je např. kuchyň. Jedná o velmi ekonomickou přípravu teplé užitkové vody. K ohřevu vody dochází pouze v tu chvíli, kdy otočíme kohoutkem. Není tedy třeba vytvářet zásobu vody a tím pádem nevznikají tepelné ztráty, čímž šetříme el. energii. Elektrické průtokové ohřívače vody jsou prostorově velmi nenáročné. Není problém je umístit do bezprostřední blízkosti odběrného místa (pod dřez nebo umyvadlo), to zaručuje krátkou dopravní vzdálenost, takže nemusíme „odtočit" několik (někdy docela dost) litrů vody, než dorazí teplá voda. Díky tomu dochází také k úspoře vody. U elektrických průtokových ohřívačů je teplá voda k dispozici neustále, na rozdíl od akumulačního zásobníku (bojleru), kde musíme čekat mnohdy hodiny, než se voda opět ohřeje. Navíc voda se nikde neskladuje (střídavě neohřívá a chladne), ale okamžitě se spotřebovává, takže je to lepší i z hygienického hlediska. Pokud porovnáme el. průtokový ohřívač s plynovým (lidově řečeno s karmou), tak zjistíme, že plynové spotřebiče mají podstatně vyšší pořizovací náklady, je třeba zajistit odtah spalin, který by měl procházet pravidelně revizemi. Navíc se jedná o otevřený oheň, který spotřebovává kyslík. Rovněž účinnost zařízení je podstatně nižší. Při instalaci el. průtokového ohřívače vody musíme počítat s tím, že toto zařízení má poměrně vysoké nároky na okamžitý příkon.Většinou vyžadují samostatný elektrický přívod, který je řádně dimenzován (jištění, průřez vodičů...) Pro svůj provoz rovněž potřebují dostatečný tlak vody, záleží na typu a výkonu ohřívače, ale většinou se pohybuje mezi 0,15-0,35 MPa provozního tlaku. Tlak vody by také neměl příliš kolísat - mění se průtok a v jeho důsledku teplota vody. Teplota vody se reguluje průtokem vody, u kmofortnějších typů elektronicky i s možností dálkového ovládání.

Potřebujete poradit s objednáním?

Napište mi
0
0

Výrobce

Nebyl nalzen žádný produkt.

Přihlaste se k odběru novinek

Registrujte se k odběru novinek emailem. Jako první uvidíte akční ceny, slevy a výprodeje.

Výdejní místo v Praze

mapa Plzeňská 54/348
Praha 5, 150 00

Po–Pá 8.30–16.30
 

Tel.1 : 721 308 308
 

Email: info@topenivodaplyn.cz
Zeptejte se nás

Rádi se vyjádříme ke kompatibilitě a technickým parametrům Vámi zvolených prvků JUNKERS. Návrhy konkrétních typů kotlů a řešení Vám poskytnout nemůžeme; protože jsou podmíněny detailní znalostí místních podmínek montáže a Vašich požadavků, a spadají do kategorie projekčních prací. Takovéto informace je třeba si vyžádat od firmy, která Vám bude zařízení montovat.

Upozornění