Plynové kotle Junkers: Pohodlné a úsporné vytápění s tradicí

12.8.2013

O plynu se ale přece říká, že je drahý? Každé vytápění se prodraží, pokud se chováme nehospodárně, nebo když teplo utíká přes stará okna a k vytápění používáme staré a nemoderní kotle. Požadavky na účinnost plynových kotlů nicméně rok od roku stoupají a v současné době začínají na cca 80 procentech. I laikovi je jasné, že s takovým plynovým kotlem protopí mnohem méně než u starších kotlů, jejichž účinnost byla nižší.

Kritéria výběru plynového kotle

  • Výkon plynového kotle – vypočítává se s ohledem na teplené ztráty a velikost vytápěné plochy. Ačkoli na internetu najdete kalkulačky, které vám slibují tento výpočet, je vhodnější obrátit se přímo na odborníky. Poradenství při výběru kotle zajišťují v Topenivodaplyn.cz.
  • Účinnost kotle – podle nových směrnic neustále rostou požadavky na účinnost plynových kotlů i kotlů na tuhá paliva. Moderní kotle by měly mít účinnost minimálně 80 procent. Čím vyšší účinnost bude, tím méně protopíte a šetříte také životní prostředí.
  • Design kotle – plynový kotel si nepořizujeme kvůli jeho kráse jako doplněk do interiéru, přesto bychom měli zohlednit jeho design a druh. Vybírat můžete ze dvou základních typů – stacionárního kotle nebo kotle nástěnného.

Kvalitní plynové kotle Junkers

Plynový kotel nekupujeme na jednu sezónu, ale potřebujeme, aby nám spolehlivě fungoval celou řadu let. Mezi špičku v oblasti plynových kotlů patří značka Junkers. „První plynový kotel vyrobil Hugo Junkers již před 100 lety. Ten byl určen pro vytápění rodinných domů i bytů a řadě domácností ulehčil práci spojenou s vytápěním. Topení do té doby i v městských bytech zajišťovala kamna na uhlí a hospodyně musely vynášet těžké uhláky vysoko do schodů,“ uvedl Pavel Vondráček z e-shopu Topenivodaplyn.cz.

Plynové kotle si postupně získaly velkou oblibu, protože zajišťovaly komfortní vytápění – nejenže odpadla starost s přinášením uhlí, ale i s pravidelným vymetáním sazí, vynášením popela a domácnosti se lépe udržovaly čisté.

„Pochopitelně, že za dobu, která od uvedení prvního plynového kotle na trh, uběhla, prošlo vytápění plynem velkou inovací. Plynové kotle se modernizovaly a neustále se zvyšuje jejich účinnost. V současné době tak představují pohodlné a úsporné vytápění,“ dodal Jan Hrášek.

Nejoblíbenější plynový kotel

V řadě domácností zajišťuje teplo plynový kotel Junkers CERACLASS, který patří k nejprodávanějším modelům značky Junkers. „Jde o kotel, který zajišťuje maximální výkon při minimálním požadavku na prostor. Tento plynový kotel je závěsný a domácnostem poskytuje komfortní vytápění i ohřev vody,“ sdělil Pavel Vondráček.

Plynový kotel Junkers CERACLASS je u domácností oblíben ještě z dalšího důvodu – nabízí totiž snadnou obsluhu i údržbu. „Kompletní elektronika a další části kotle jsou umístěny pod předním krytem, který lze velmi jednoduše odejmout povolením pouhých dvou šroubů, a tak vše zpřístupnit servisnímu technikovi bez nutnosti snímání pláště kotle. Tím se samozřejmě snižují náklady na servis a údržbu,“ doplnil Jan Hrášek.

Kotel Junkers CERACLASS

  • Kompaktní, tichý a závěsný kotel.
  • Maximální výkon, minimální požadavek na prostor.
  • Rozměry 700×400×298 cm.
  • Výkon 24 kW, váha 32 kg.
  • Jednoduchá obsluha a servis.

Profesionální montáž a servis plynových kotlů

Nemějte obavy z montáže i následného servisu plynových kotlů, protože to pro vás ochotně zajistí odborníci na slovo vzatí ze společnosti TEDOR s.r.o., kteří se dlouhodobě věnují především značce JUNKERS. Očekávat můžete vstřícné jednání, odbornou praxi a profesionální přístup.

„Odbornou montáž a servis kotlů by zákazníci jednoznačně neměli podceňovat, protože i ty rozhodují o životnosti kotle. Naši technici klientům rovněž ukážou správnou obsluhu plynového kotle, protože vhodné zacházení snižuje náklady na vytápění,“ dodal Jan Hrášek.

Přihlaste se k odběru novinek

Registrujte se k odběru novinek emailem. Jako první uvidíte akční ceny, slevy a výprodeje.

Výdejní místo v Praze

mapa Plzeňská 54/348
Praha 5, 150 00

Po–Pá 8.30–16.30
 

Tel.1 : 721 308 308
 

Email: info@topenivodaplyn.cz
Zeptejte se nás

Rádi se vyjádříme ke kompatibilitě a technickým parametrům Vámi zvolených prvků JUNKERS. Návrhy konkrétních typů kotlů a řešení Vám poskytnout nemůžeme; protože jsou podmíněny detailní znalostí místních podmínek montáže a Vašich požadavků, a spadají do kategorie projekčních prací. Takovéto informace je třeba si vyžádat od firmy, která Vám bude zařízení montovat.

Upozornění